چرا یو پی اس من کار نمی کند؟ آموزش کامل راه اندازی یو پی اس

یو پی اس و متعلقات جانبی آنها در مراکز دیتاسنتر، سرورها، مراکز درمانی، بانک ها، سازمان های دولتی، تجهیزات کامپیوتری شرکت های خصوصی و حتی منازل بسیار مهم هستن، چرا که یو پی اس وظیفه تامین برق بدون وقفه برای وسایل و لوازمی که با برق کار می کنند را به هنگام قطعی، نویز و اختلال یا نوسانات شدید جریان برق را بر عهده دارد. آموزش دلایل کار نکردن یو پی اس و همچنین آموزش مقدمات نصب یو پی اس برای خریداران حائز اهمیت است. همچنین تعمیرات تخصصی UPS برای تعمیرکاران و شرکت های واردکننده و عرضه کننده تجهیزات محافظتی الکترونیکی یک از ملاک های کارآمدی موثر است. نصب یو پی اس و نصب استبلایزر از قوانین ریاضی و تجربیات اصولی پیروی می کند.

نشانگرهای یو پی اس

معمولا در پانل جلوي یو پی اس معمولا نشانگرهاي زير وجود دارد:

  • نشانگر مقدار بار
  • نشانگر اضافه ولتاژ در شبکه
  • نشانگر استفاده از برق باطري
  • نشانگر کم بودن ولتاژ در شبکه
  • نشانگر مقدار شارژ باطری
  • نشانگر استفاده از برق شبکه
  • نشانگر اضافه بار
  • دکمه روشن و تست
  • نشانگر تعويض باطری
  • دکمه خاموش

 

نصب و راه اندازی نرم افزار یو پی اس

سیستم های تامین برق بی وقفه (یو پی اس ها) از آسیب های ناشی از قطعی یا نوسانات برق جلوگیری می نماید. اما راه های بسیاری برای محافظت موثر موجود می باشد تا اینکه صرفا یو پی اس را وصل نماییم  این نشانگرها کمک می نمایند تا یو پی اس  از سیستم شما محافظت کند.

استراتژی حفاظت از رایانه های رومیزی خانگی و اداری و شبکه های بانکی و تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی، آسانسور و بالابرها مربوط به تجهیزات یو پی اس است.مخصوصا اگر شما یک سرور رسانه ی خانگی داشته باشید. یو پی اس برق اضطراری به شما امکان می دهد به کار خود ادامه دهید، اطلاعات خود را با خیال آسوده ذخیره کنید و دستگاه را به درستی خاموش نمایید.

 

نصب و راه اندازی PowerChute

یو پی اس شما باید دارای یک نسخه از PowerChute باشداگر نسخه قدیمی تر خود را در دستگاه خود نصب کرده اید، باید آن را بصورت دستی پاک کنید، اگر می خواهید اطمینان حاصل نمایید که این پاک کردن به درستی صورت گرفته است، ممکن است بخواهید از Revo Uninstaller Pro یا نسخه رایگان استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که کابل داده شما قبل از نصب نرم افزار به درستی متصل است، در غیر این صورت پیام زیر را دریافت خواهید کرد.

نصب و راه اندازی سریع و آسان پس از انجام مراحل زیر و پذیرش پیش فرض است.

چند گزینه ای که ممکن است بخواهید انتخاب کنید اعلان های به روز رسانی نرم افزار است. بعد از نصب یو پی اس، می توانید این تنظیمات را نیز تغییر دهید.

هنگامی که نصب کننده برای 2.1 یا 3.0 به اتمام می رسد، شما این فرصت را دارید تا UPS خود را ثبت کنید.

 

 استفاده از PowerChute:

PowerChute در Taskbar است و وظیفه ی نظارت بر UPS  و قطع برق را دارد.

راه اندازی تنظیمات پاور چات بصورت زیراست:

شما می توانید تنظیمات مدت زمان اجرای یو پی اس را پس از قطعی برق به صورت زیر انجام دهید. به خاطر داشته باشید اگر شما تنظیمات را به مدت طولانی فعال کردید، قدرت بیشتری از باتری کم خواهد کرد.

PowerChute به شما اجازه می دهد که عملکرد  UPS را بررسی کنید.

قبلا اشاره کردیم که می توانید Data Collection را خاموش کنید. به تنظیمات پیکربندی بروید و گزینه های جمع آوری داده را بردارید و انتخاب را ذخیره نمایید.

در این قسمت شما می توانید نحوه دریافت اعلان ها را در حین وقایع قدرت پیکربندی کنید.

هنگامی که برق قطع می شود:

هنگامی که برق قطع می شود، شما بر روی صفحه نمایش اعلان خواهید کرد و باید مقدار کافی زمان برای تکمیل کارهای سریع، ذخیره آن و خاتمه دادن به دستگاه خود داشته باشید.

اگر از رایانه خود دور هستید، جالب است بدانیدکه پس از گذشت زمان، دستگاه خود را در حالت Hibernate قرار دهید.

یکی دیگر از ویژگی های مفید تنظیمات مدیریت انرژی است. در صورت فعالستزی این گزینه، دیگر اجزایی که به UPS وصل کرده اید می تواند در وضعیت کم قدرت قرار گیرند یا به هنگامی عدم استفاده ، خاموش شوند. اینها می توانند دستگاه هایی باشند که به قسمت پشتیبان باتری یو پی اس مانند پرینترها، بلندگوها یا مانیتورهای اضافی وصل نشده اند.

اگر شما به صورت جدی مصمم در حفاظت از تجهیزات رایانه خود در برابر قطع برق و نوسانات برق هستید، استفاده از UPS همراه با PowerChute Personal Edition بخش مهمی از استراتژی محافظت شما خواهد بود. البته اگر شما از یک لپ تاپ یا نوت بوک استفاده می کنید، استفاده از یو پی اس بسیار مهم نیست، زیرا باتری قدرت پشتیبان شما است.

 

خدمات نصب و راه اندازی یو پی اس

با وجود ذکر موارد فوق پس از خرید دستگاه یو پی اس، افدامات زیر برای نصب توسط کارشناس متخصص ضروری است:
تماس با شرکت و انجام هماهنگی با واحد خدمات پس از فروش جهت نصب  به منظور اعزام تکنیسین نصب و راه‌اندازی
-حضور تکنیسین در محل نصب، بازدید و اعمال شرایط اولیه لازم جهت نصب صحیح دستگاه
– نصب باتری‌ها (در صورت External بودن) و کابل‌های ارتباطی باتری، دستگاه و تابلو برق
-راه‌اندازی دستگاه و اعمال تنظیمات اولیه متناسب با شرایط مکان و دستگاه و تست کامل یو پی اس
– تحویل دستگاه راه‌اندازی شده به مشتری
– ارائه آموزش اولیه لازم در مورد نحوه استفاده و خطاهای احتمالی به مشتری
– تکمیل فرم گزارش کار با درج مشخصات کامل دستگاه و باتری‌ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید