خرید یو پی اس

باتري های یو پی اس را بیشتر بشناسیم

 

1-عمده ترين باتري هاي مورد استفاده در صنعت باتري هاي اسيدي و باترهاي بازي يا نيكل كادميوم مي باشند .

 

2- فرق سلول و بلوك چيست و ولتاژ هر يك چه ميزان باشد ؟

واحد هر باطري يك سلول مي باشد كه متناسب با نوع باطري ولتاژ نامي آن متفاوت مي باشد . در باطري هاي اسيدي ولتاژ  نامي هر سلول 2V و در باطريهاي Ni-cad اين ولتاژ 1.2v مي باشد . اين ولتاژ بستگي به نوع آند ، كاتد و الكتروليت دارد چنانچه تعدادي از سلولها كنار هم چسبيده باشند يك بلوك را تشكيل مي دهند كه در باطريها ي اسيدي معمولاَ 2 v و6 v و12 v و در باطري هاي بازي 1.2v و 2.4v و 3.6v مرسوم مي باشد .

3- آمپر ساعت در باتري به چه معني مي باشد ؟

ظرفيت هر باطري با آمپرساعت نمايش داده مي شود .                                                                                     ساعت×جريان  AH = A*H =

یکدهم  ظرفیت باتري هاي اسيدي معرف جرياني است كه باطري فوق به مدت 10 ساعت قادر به تامين مي باشد . بديهي است در صورت نياز به استفاده از جريان بيشتر اين زمان كمتر خواهد بود . رابطه تغيير جريان و مدت زمان غير خطي مي باشد و مقدار دقيق مي بايست از جدول محاسبه گردد .

دو دهم ظرفیت باتري هاي بازي معرف جرياني است كه باطري فوق به مدت 5 ساعت قادر به تامين مي باشد .

جهت شارژ مجدد باتري هاي جريان معمول برابر  0.1 تا حداكثر 0.2 و ظرفيت آنها در باطري هاي نوع  H تا 0.4 ظرفيت نامي آنها  باطري پيشنهاد مي گردد .

4- آيا باطريها را مي توان به هم متصل نمود ؟

جهت تامين ولتاژ بالاتر مي توان تعداد باتري دلخواه را با هم سري نمود .

جهت تامين ظرفيت بالاتر مي توان باتريها ي سري شده به شكل فوق را با هم موازي نمود .

توجه:  در سري موازي كردن ولتاژ و ظرفيت باطريها مي بايست يكنواخت باشد .

 

-ولتاژهاي float ، equalize  ،Boost ، Initial در باطريها چيست ؟

در شارژ و نگهداري باطري ها ولتاژهاي مختلفی مي بايست بكار گرفته شود كه مقادير اين ولتاژها در باتري هاي مختلف و كارخانه هاي مختلف متفاوت ميباشد  . مقدار اين ولتاژها نسبت به دما متغير بوده و براي تنظيم دقيق مي بايست به كاتالوگ مراجعه نمود جدول زير مقادير نامي ولتاژهاي فوق را نشان ميدهد .

 

 

باطري اسيدي باز باطري سيلد باطري Ni-cad
Float يا نگهداري 2.35 2.25 1.4
Equalizeيايكنواخت سازي 2.35 2.3 1.5
Boost يا شارژ سريع 2.40 2.35 1.55
Initial يا شارژ اوليه 2.6 ندارد 1.60

 

 

 

مقاومت داخلي و جريان اتصال كوتاه باتري ها چيست ؟ هر باتري همانند يك منبع تغذيه داراي يك ولتاژ خروجي و يك مقاومت داخلي مي باشد مقاومت داخلي باطريها حدود دهم  ميلي اهم و جريان اتصال كوتاه حدودي از تقسيم ولتاژ نامي بر مقاومت داخلي بدست       مي آيد .

 

هر چه مقاومت داخلي كمتر باشد مشخصه باتري بهتر مي باشد .

9 دیدگاه دربارهٔ «باتري های یو پی اس را بیشتر بشناسیم»

  1. محبوبه بزرگی

   باتریها یا به صورت سری و یا به صورت موازی نصب می شوند که در حالت سری قطب مثبت باتری اولی به منفی باتری دومی نصب می گردد و به همین منوال ادامه پیدا می کند که در نهایت دو قطب، منفی از باتری اولی با قطب مثبت باتری آخری باقی می ماند که مجموعه ولتاژ باتریها را دارد و ظرفیت باتریها ثابت می باشد . یعنی اگر 20 عدد باتری 12V/100AH را با هم سری کنیم در مجموع 240ولت 100AH خواهیم داشت .در حالت موازی قطبهای مثبت به هم و قطبهای منفی نیز به هم دیگر نصب می گردد که نهایت یک سر مثبت و یک سر منفی خواهیم داشت که در این مدل نصب ، ولتاژ ثابت و مقدار ظرفیت (AH) باتریها با هم جمع می گردد و برای جاهایی که نیاز داریم ظرفیت مقدار بک آپ تایم بیشتری استفاده نماییم و ولتاژ ثابتی داشته باشیم استفاده می نماییم و در جای که نیاز به ظرفیت بشتری هست باتریها را باهم سری می کنیم .

  1. محبوبه بزرگی

   باتری AGM مخفف Absorbed glass mat می باشند که در میان پلیت های باتری، از فایبرگلاس استفاده می شود

 1. با سلام
  برای یک کیلوات ساعت برق مصرفی به طور میانگین هزینه سیستم های یو پی اس مشخص میشه ؟ یا چند مثال اجرایی با چند برند مختلف رو هم داشته باشم عالیه
  ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *