چرا برای کامپیوتر باید از یو پی اس استفاده کرد؟

چرا برای کامپیوتر باید از یو پی اس استفاده کرد؟

چرا برای کامپیوتر باید از یو پی اس استفاده کرد؟

3.9 (78%) 10 vote[s]


منبع تغذیه اضطراری (UPS) عمدتا برای فراهم آوردن یک منبع قدرتمند پشتیبان برای کامپیوتر شما و سایر دستگاه های متصل به آن استفاده می شود.

اکثر دستگاه های یو پی اس علاوه بر عمل به عنوان یک پشتیبان هنگامی که برق خاموش می شوند، به عنوان سیستم ناظر عمل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که جریان الکتریسیته به کامپیوتر و لوازم جانبی شما نوسان نداشته باشد. اگر کامپیوتر جریان ثابت برق را دریافت نکند، آسیب های احتمالی، مانند خرابی پایگاه داده و مشکلات سخت افزاری اغلب رخ می دهد. از اینرو ضرورت یو پی اس برای کامپیوتر نمایان است.

 

اهمیت یو پی اس برای کامپیوتر

در اثر اتصال بارهای غیر خطی مانند موتورهای القائی سوئیچینگ تریستورها و جریان های ضربه ای از شبکه کشیده می شود که موجب شکستگی و نویز در شکل موج ولتاژ شبکه می گردد. این نویزها در شبکه های کامپیوتری می توانند موجب خطا درخطوط دیتا و از دست رفتن سیگنال های اطلاعاتی گردد.

یو پی اس کامپیوتر

یو پی اس کامپیوتر

همچنین  ممکن است برق بخشی از شبکه سراسری در اثر افزایش بار مصرفی یا در اثر خرابی تجهیزات توزیع، یا حوادث طبیعی برای مدتی کوتاه یا طولانی قطع گردد. قطع برق موجب از کار افتادن سیستم های کنترل صنعتی و شهری و نیز موجب ریست شدن کامپیوترها می شود که علاوه بر از دست رفتن اطلاعات نرم افزارهای در حال کار می تواند موجب صدمه کلی به نرم افزار و سخت افزار سیستم گردد. برای جلوگیری از صدمات ناشی از اختلالات برق شهر مطمئناً به شما خرید یک UPS توصیه نمی شود بلکه یک محافظ تقویت کننده برق حدوداً ٧٠٠ وات برای یک رایانه و دستگاه های جانبی آن کافی به نظر می رسد اما UPS علاوه بر خاصیت های شوک گیری، تقویت و تنظیم برق شهر خصوصیات منحصر به فرد دیگری دارد که گاهی آن را برای رایانه های موجود در شرکت ها و سازمان ها ضروری می کند.

شایان ذکر است که سیستم UPS برای تکمیل یک سیستم کامپیوتری ضروری نیست، ولی همیشه به عنوان بخشی از کامپیوتر شما توصیه می شود تا برق قابل اعتماد آن تامین گردد.

هنگامی که تصمیم خود را برای اضافه کردن یو پی اس به سیستم کامپیوتری انجام دادید، مواردی را باید انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که داده های اطلاعاتی خود را از دست ندهید.

یو پی اس برای تجهیزات کامپیوتر

یو پی اس برای تجهیزات کامپیوتر

کابل داده را وصل کنید و نرم افزار UPS را نصب کنید. این یک مرحله حیاتی است. اگر یک یو پی اس را نصب کنید اما نصب را کامل نکنید، قدرت محافظتی UPS محدود خواهد دشد – در هنگام از دست دادن قدرت آن را خنثی خواهد کرد، اما اگر قدرت به زودی به حالت اولیه بازگردد، در نهایت باتری UPS خاموش خواهد شد . کابل داده و نرم افزار اجازه می دهد تا یو پی اس خود را به کامپیوتر خود را به صورت خاموش بماند.

پیکربندی نرم افزار یو پی اس گام دشواری نیست، اما مهم این است که به شما اجازه می دهد تا مشخص کنید که قبل از خاموش کردن زمان پشتیبان باتری چه مدت زمانی است.

هر چند ماه یکبار باتری یو پی اس را گاهی آزمایش کنید هر ، شما باید نرم افزار UPS را تست نمایید. اینکار به شما اجازه می دهد که باتری سالمی داشته باشید و تعیین کنید آیا زمان جایگزینی آن فرا رسیده یا نه.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید