یو پی اس چیست و چرا باید از آن استفاده کرد

یو پی اس چیست و چرا باید از آن استفاده کرد

یو پی اس چیست و چرا باید از آن استفاده کرد

2.8 (55.29%) 17 vote[s]


سیستم ذخیره دائمی انرژی یا یو پی اس از جمله پرکاربردترین لوازم الکتریکی است که امروزه استفاده زیادی دارد. یو پی اس چیست؟ یو پی اس ها کاربردهای زیادی دارند و برای منظورهای مختلف طراحی و ساخته میشوند. مهمترین ویژگی این دستگاه ها قابلیت ذخیره انرژی و البته قابلیت حذف نویزها و نوسانات برق شهر و تبدیل آن به یک برق با کیفیت بهتر است. ذخیره برق توسط باتری ها انجام می شود و بالابردن کیفیت برق توسط بورد داخلی آن انجام میشود و در نهایت توسط یک اینورتر در خروجی مجددا به برق متناوب تبدیل میشود.

بسته به نوع کاربرد مورد نظر ممکن است ویژگیهای دیگری نیز مهم باشند. به عنوان مثال در موارد مصرف مراکز داده، تداوم دائم برق بسیار مهم است و یا در موارد مصرف بیمارستانی ضمن اینکه تداوم برق اهمیت دارد، برق باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. از اینرو بسته به اینکه قدرت ذخیره برق یو پی اس چیست و کیفیت برق تولیدی و تجهیزات الکترونیکی جانبی مانند سیستمهای مانیتورینگ برق مورد نظر چیست، قیمت یو پی اس ها تغییر میکند. امروزه انواع بسیاری از برندهای ایرانی تا تولیدات خارجی در بازار وجود دارند. یو پی اس ها امروزه هم برای ذخیره برق تک فاز برای مصارف اداری، خانگی، سازمانی و … کاربرد دارد و هم انواع مناسب برای ذخیره برق سه فاز صنعتی نیز  طراحی و ساخته میشوند. اینکه کاربرد یک یو پی اس چیست تا حد زیادی به مورد مصرف دارد.

یو پی اس چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

ارزش زمان و انرژی هر روز بیشتر و بیشتر میشود. ارزش اطلاعات ذخیره شده در یک مرکز داده، ارزش فرایند شبکه همکاری همزمان در یک سازمان و شرکت، اهمیت حفظ امنیت بانک یا ساختمان در همه زمانها و استفاده بهینه از برق و کاهش هزینه های خانوار استفاده از یو پی اس را ضروری میکند.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید