تهران، خیابان مفتح شمالی، ضلع شمالی میدان هفت تیر، برج نگین آبی، پلاک5، طبقه 2، واحد 203

یو پی اس چگونه کار میکند؟

یو پی اس چگونه کار میکند

خریداران دستگاه های یو پی اس همواره می پرسند که  یو پی اس چگونه کار میکند . یک یو پی اس در واقع یک دستگاه تامین و ذخیره دائمی برق است تا اولا در زمانهای قطع برق شبکه از انرژی ذخیره شده در باتری برای تامین برق وسایل برقی استفاده کنیم و دوم اینکه نوسانات و نویز های ولتاز را که در برق شهری وجود دارد را فیلتر و تعدیل کنیم و به وسیله مصرف کننده برسانیم.

یو پی اس چگونه کار میکند

یو پی اس ها همگی از 4 بخش اصلی تشکیل شده اند .

  • 1- ترانس و مبدل برق متناوب شهر به برق 12 یا 24 ولت مستقیم برای باتری
  • 2- باتری 12 یا 24 ولت که البته عمدتا از باتری 12 ولت استفاده میشود.
  • 3-مبدل اینورتر تبدیل برق مستقیم به متناوب
  • 4-مدار هوشمند بای -پس برای وصل کردن آنی برق باتری به مصرف کننده در هنگام قطع برق.

در برخی انواع پیشرفته بوردهای خاصی برای نویز گیری و افزایش بیشتر کیفیت برق خروجی یو پی اس بکار میرود که گاهی همین امر فیمت یو پی اس را بسیار بالا میبرد.

فیلم اموزشی کارکرد یو پی اس

قیمت یو پی اس عادی

قیمت یو پی اسهای متداول در کاربردهای خانگی و اداری حدود 100 تا 500 هزار توامن است. از نقطه نظر قیمت یو پی اس ذخیره برق باید گفت، قیمت به همه عوامل و مشخصات فنی بستگی دارد و حتی تا حدی به برند مورد تقاضا نیز بستگی دارد.

کیفیت قطعات و بویژه باتری در انواع اروپایی و برخی انواع چینی بسیار خوب است. باتری ها که قلب یو پی اس به حساب می آیند  بسته به ضخامت باتری در سه کلاس قرا میگیرند که ضخیم ترین باتری ها مربوط به کلاس L است. بیشتر باتری ها از نوع تک سلولی اند ولی انواع دو سلولی نیز وجود دارند. قیمت معمول برای یک یو پی اس با ذخیره 2 تا 4 ساعت و حدود 500 تا 1000 ولت آمپر توان، حدود 500 هزار توامن است. انواع صنعتی تا 10 میلیون تومان هم وجود دارد.

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *