یو پی اس برق

یو پی اس برق

انرژی الکتریکی از جمله صورت هایی از انرژی است که ذخیره سازی آن همیشه مشکل بوده و دارای محدودیتهای فنی زیادی است و بعنوان مثال انرژی تخلیه الکتریکی تندر را با تمام تجهیزات الکتریکی زیمن هم نمیشود ذخیره کرد. از اینرو تا دو دهه پیش وسایل مشخص و خاص و فاگیری برای ذخیره انرژی اختراع نشده بود.

یو پی اس برق چیست؟

با اختراع یو پی اس و افزایش و پیشرفت روز افزون تکنولوژی آنها و باتری ها بویژه باتری سرب-اسید، این وسیله با کاهش قیمت شدیدی رو برو و کم کم جای خود را در همه کاربردهای خانگی تا صنعتی باز کرد. امروزه یک یو پی اس پیشرفته با توان 1500 ولت آمپر را تنها با قیمتی حدود 500 هزار تومان میتوان تهیه کرد. در حالت عادی عمر یو پی اسها بین 3 تا 5 سال است و در مدلهای با کیفیت باتری کمتر تا 2 سال کاهش می یابد. بهر حال باتری قلب یو پی اس است و نگهداری خوب از آن موجب افزایش عمر یو پی اس میشود.

انتخاب یو پی اس چیه؟

انتخاب یک یو پی اس با اندازه گیری مجموع توان لوازم مصرف کننده آغاز میشود. سپس به ازای هر 200وات باید یک یو پی اس 1000 تا 1500 انتخاب شود. سپس به ازای هر 500 وات یک توان 1000 ولت آمپر به یو پی اس اضافه شود. در مرحله خرید هم باید به علامت استاندارد تولید یو پی اس برق تحت استاندارد IEC دقت شود و یو پی اس حتما دارای برگ ضمانت 1 یا 2 ساله باشد. یو پی اس را از مراجع معتبر و یا دفاتر نمایندگی اصلی خرید کنید و در صورت لزوم از مشاوره کارشناسان شرکت فروشنده بهره بگیرید.

دستگاه یو پی اس چیست؟

 یو پی اس برقیو پی اس یا منبع برق دائمی از جمله پر کاربردترین وسایل برقی جانبی و کمکی است. یک دستگاه یو پی اس  به زبان ساده وسیله ای برای ذخیره انرژی برق بمنظور استفاده از آن در مواقع قطع برق است. از نظر کیفی برق تولید شده در یو پی اس مرغوب تر از برق خود شبکه برق شهری است. این امر بدلیل دو قطعه یکسو کننده و  اینورتر در ورودی و خروجی یو پی اس است که دو مرحله نویز گیری اولیه را انجام میدهد و در ضمن برق خروجی از  یو پی اس وابسته به باتری است که جریان بسیار یکنواخت تری را فراهم میکند.  مجموع این دو ویژگی باعث میشود که این وسیله بسیار محبوب و پر کاربرد باشد.

انواع مختلفی از یو پی اس برق وجود دارد که عمدتا در باتری و قدرت آن و هم در مدار مورد استفاده با هم تفاوت دارند. امروزه بطور عمده از یو پی اس های مدار آنلاین استفاده می شود چرا که درجه حفاظت خوبی را فراهم میآورند. یو پی اس ها از درجه ایمنی خوبی هم برخوردارند. یعنی احتمال بروز اتصال کوتاه و یا شارژ ناگهانی برق در مدار و یا هر نوع خطر برقی دیگر در یک یو پی اس استاندارد و با کیفیت صفر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *