یو پی اس برای کامپیوتر

یو پی اس برای کامپیوتر

رایانه ها این روزها در هر جایی دیده میشوند. کمتر کسی است که یک رایانه قابل حمل لپ تاپ و یا رایانه رو میزی نداشته باشد. بسیاری از افراد از هر دوی این وسایل استفاده میکنند. رایانه ها برای پردازش سریع و عملیات محاسباتی سنگین بکار گرفته میشوند و همچنین محل ذخیره اطلاعات میباشند. گاهی اطلاعات ذخیره یا پردازش شده در یک رایانه هزاران برابر گرانتر و مهمتر از خود رایانه است. بویژه که قیمت رایانه هایی که بسیاری از عملیاتهای مهم کار روی اطلاعات را انجام میدهند امروزه فقط با چند صد دلار در دسترس همه مردم است.

همه این اطلاعت و خود وسایل باید بطور دائم محافظت شوند. از سوی دگر بسیاری از انواع فرایندهای پردازش و ذخیره در برخی کاربردهای مهم مانند سامانه تالار بورس و سهام، رایانه های کنترل پرواز، رایانه تهیزات نظامی و دفاعی و عملیاتهای استخراج نفت و بسیاری دیگر بطور همزمان انجام میشود و قطع حتی یکبار برق موجب خسارت سنگین به آنها میشود.

یو پی اس برای کامپیوتر و لپ تاپ

از سوی دیگر بسیاری از دستگاه های صنعتی در طول سال فقط 2 یا 3 بار روشن میشوند و خاموش و روشن شدن آنها بسیار گران است و از اینرو باید بطور دائم کار کنند. کمترین و کوچکترین مورد آن برای همه دارندگان کلمپوترهای شخصی مهم است و آن حفظ اطلاعات در رایانه است. کامپوتر ها چه از نوع شخصی و چه سازمانی و چه کامپوترهای سنگین مراکز داده و صنعتی نیازمند سیستمهای مناسب یو پی اس هستند.

در ویدیوی زیر چگونگی نصب و کارکردن یو پی اس برای کامپیوتر را میتوانید مشاهده کنید:

توان مصرفی یو پی اس کامپوترها

توان مصرفی کامپوترها در حدود 50 تا 200 وات بسته به بزرگی و نوع آن متفاوت است ولی معمولا استفاده از یک یو پی اس 1000 تا 2000 ولت آمپر برای تامین انرژی برای 4 ساعت کار کافی است. البته در عمل این مقدار کاملا بستگی به تعداد کامپوتر و جریانی که رایانه میکشد بستگی دارد. بطور معمول یک یو پی اس 2000 وات برای 2 و نهایتا 3 رایانه کافی است.

یو پی اس برای کامپیوتر و لپ تاپ

یو پی اس برای کامپیوتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *