یو پی اس برای درب برقی

یو پی اس برای درب برقی

یو پی اس برای درب برقی

3.2 (64.44%) 18 vote[s]


دربهای برقی اهمیت بسیاری در زندگی امروزی دارند. آنها باعث راحتی و آسایش رفت و آمدها و افزایش ایمنی ساختمانها میشوند. دربهای برقی از آن جهت که برای کارکرد خود نیاز به انرژی موتورهای برقی دارند باید مجهز به یو پی اس نیز باشند.امروزه دربهای برقی در هم جا لازم اند حتی در مجتمع های مسکونی، در ادارات، شرکتها، کارخانجات، بانکها، داروخانه ها، فروشگاه ها، درمانگاه ها و تقریبا همه جا.

علت کاربرد گسترده این دربها هوشمند بودن و مصرف برق نسبتا کم و سازوکار نه چندان پیچیده آنها است. دربهای اتوماتیک عملیات عبور و مرور را بسیار روان میکنند و همیشه امکان مانیتورینگ و با زو بستن آنها توسط یک اپراتور از راه دور وجود دارد.

البته در برخی انواع دربهای برقی از یو پی اس موتور ساید بهره گرفته میشود که توسط خود سازنده ارائه میشود و مانند یو پی اس های عادی، در زمان قطع برق و یا نوسانات شدید ولتاژ برق، بلافاصله وارد مدار میشود و عملیات باز یا بسته شدن درب را کامل میکند. در غیر این حالت استفاده از یک یو پی اس و اضافه کردن آن به مجموعه درب برقی این مسئله را حل میکند.

در این مورد باید به توان موتور درب و تعداد ساعت ذخیره توجه شود. بطور کلی برای موتورهای کوچک با توان زیر 1000 وات از یو پی اس 1000 یا بهتر است 2000 وات(ولت آمپر) انتخاب شود.

دربهای کرکره ای در کلاسهای Sigma بلو BLUE، کویکو QUIKO، سویل Sevil، ساید اورال، اس دی سی SDC، ساید هیوت، ساید کازا، سیگما بلک BLACK برای کاربردهای عادی تولید میشوند که توان مصرفی آنها از 1 کیلووات فراتر نمیرود ولی در انواع صنعتی آن مانند موتورهای توبولار OCO صنعتی این مقدار افزایش و از یک کیلووات فراتر میرود و قیمت آنها نیز بین 2 تا 3 برابر است.

 

زمان ذخیره برق یو پی اس برای درب برقی

 

مدت زمان ذخیره با این روش انتخاب حدود 2 ساعت است. اگر منطقه مورد استفاده قطعی مکرر و یا طولانی داشته باشد بهتر است توان یو پی اس را 2 برابر مقدار مورد نیاز انتخاب کنید.

 

یو پی اس برای درب برقی

مطالب پیشنهادی:

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید