چگونه یو پی اس را روشن کنیم

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

4.2 (84.9%) 49 vote[s]


اینکه چگونه یو پی اس را خاموش کنیم بستگی به این دارد که خاموشی دستگاه بلند مدت است یا کوتاه مدت. اصولا در صورتی که خاموشی مورد نظر دستگاه کوتاه باشد بهتر است که اصلا آنرا خاموش نکنیم. چرا که روشن کردن یک یو پی اس که مدت زیادی خاموش بوده است باید با شارژ کامل مجدد باتری همراه باشد. یو پی اس ها  دستگاه هایی هستند که بهتر است روشن و خاموش نباشند تا حداکثر عمر را داشته باشند. خاموشی طولانی دستگاه باعث خراب شدن باتری ها میشود.

روشن کردن زیاد یو پی اس هم موجب کاهش عمر هم باتری و هم تجهیزات الکترونیکی می شود. قبل از روشن کردن مطابق راهنمای یو پی اس تجهیزات آنرا چک کنید و بویژه از سلامت باتری ها اطمینان حاصل کنید. در صورت لزوم  از یک متخصص برای چک کردن مدار و قطعات یو پی اس و فیوزهای اتصال کوتاه استفاده کنید. برای روشن کردن عادی دستگاه برای اولین بار حتما از راهنمای نصب دستگاه استفاده کنید.  بطور معمول ابتدا خود یو پی اس به برق متصل و تست میشود و بعد از اطمینان از کار آن کابل مصرف کننده ها به آن متصل میشود.

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

چگونه یو پی اس را روشن کنیم

 

نکات لازم که قبل از نصب یو پی اس باید بدانیم

سیستم های تامین برق بی وقفه (یو پی اس ها ) از آسیب های ناشی از قطعی یا نوسانات برق جلوگیری می نماید . اما راه های بسیاری برای محافظت موثر موجود می باشد تا اینکه صرفا یو پی اس را وصل نماییم . این نشانگر ها کمک می نمایند تا یو پی اس  از سیستم شما محافظت نماید .

گردباد ها ، طوفان ها و زمین لرزه ها تنها عوامل مخرب رایانه های شخصی ، سرور ها و سایر رایانه ها نمی باشند . قطع ناگهانی برق باعث می شود تا سیستم ها نتوانند برنامه های باز را ببندند ، کارهای پیش رو را تکمیل نمایند ، فعالیت های حافظه ای را تمام نمایند و به شکل مناسب خاموش شوند . گم شدن داده و برنامه ها و دیتا بیس ناقص نیز اتفاق می افتد .

سیستم های تامین برق بی وقفه (یو پی اس  ها ) کمک می نماید تا از آسیب ناشی از هر دو مورد قطع منبع تغذیه و نوسانات معمول الکترونیکی جلوگیری نماید . به هر حال ، تنها وصل نمودن یو پی اس  و متصل نمودن تجهیزات رایانه تضمین نمی دهد که سیستم ها کاملا محافظت شده اند . این ۱۰ نکته را در خاطر داشته باشید تا حفاظت ارائه شده توسط یو پی اس  ها حداکثر گردد.

 •  محافظت از مسیر داده بسیار پر اهمیت می باشد
 •  نرم افزار بازیابی باید نصب شده باشد
 •  نرم افزار بازیابی باید پیکر بندی شده باشد
 •  خرابی باتری ها
 •  با گذر زمان رده ی شارژ کردن تغییر می کند
 • یو پی اس نباید برای به راه انداختن چاپگر لیزری به کار رود
 •  اتصال شبکه قسمت اصلی در برنامه ریزی نیاز های برق اضطراری می باشد
 •  پشتیبان گیری ها باید پایان یابند
 •  دوره ی خدمت دهی بسیار کوتاه می باشد
 •  یو پی اس ها قایق نجات اند نه پل

 

مطالب پیشنهادی:

3 دیدگاه

 1. سلام
  اگه ups دائم روشن و به برق متصل باشه مشکلی براش پیش میاد؟
  من یهups برای تلویزون و ps4 خریدم خواستم بدونم بعد از اتمام بازی باید ups را خاموش کنم یا اگه همیشه به برق متصل باشه مشکلی براش پیش نمیاد؟
  واینکه وقتی برای اولین بارups را روشن میکنید باید صبر کنیم تا باتریهاش شارژ شه یا اینکه نیازی به شارژ؟کردن باتریهای ups نیست؟

  1. یو پی اس های انلاین همیشه اماده به کار هستن بعد قطعی میفتن رو مدار و بعد از اتصال برق شهر مجدد از مدار خودش خارج میشه و به دوباره به حالت اماده به کار قرار میگیره.برای بار اول هم باتری ها شارژ میشن

 2. سلام،زمانی که برق میرود upsرا باید قطع کنیم یا وصل کنیم به پریز برق مایک upsداریم که دکمه اش چرخان است و روی یک قسمت نوشتندups روی یک قسمت ۲۲۰ امپر؛ روی یک قسمت هم خاموش

  کاربرد هر کدام از این حالتها چیه؟چه وقتی کابل را از پریز بکشیم بیرون و چه وقت این دکمه را روی حالات مختلف قرار دهیم؟یک سوال دیگر چرا میگویند هفته ای یا ماهی ۲۰ دقیقه کابلش را از پریز خارج کنیم؟ممنون میشوم در اسرع وقت جواب بدهید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید