مدار یو پی اس و نحوه قرار گرفتن یو پی اس در مدار

یو پی اس یا وسیله ذخیره دائم جریام برق اساسا وسیله ای الکتریکی برای ذخیره برق در مدارها است. این مدار هر شکلی که داشته باشد برای آن یک یو پی اس قابل استفاده است. خود یو پی اس نیز دارای سه نوع مدار است. مدار آفلاین، اینتراکتیو و آنلاین. عمده مدارهایی که یو پی اس برای آنها استفاه میشود مدارهایی اند که یک سر آن برق شهر است و سر دیگر آن مصرف کننده ها هستند. البته لزوما مدار مبدا برق شهر نیست.

انواع مدار یو پی اس

مبدا مدار میتواند ژنراتور و یا سیستم برق خورشیدی و … باشد. یو پی اس ها همیشه بصورت سری در این مدارها قرار میگیرند چون در واقع یوپی اس یک کلید هوشمند بین منبع ولتاژ برق شهر و منبع ولتاژ برق باتری است. همه انواع یوی پی اس ها دارای این خواص هستند ولی بهترین حفاظت را در برابر نوسانات یا قطع برق انواع با مدار آنلاین فراهم میکند. در صورتی که یو پی اس دارای بیش از یک باتری باشد و یا از دو یا چند دستگاه یو پی اس استفاده شود. بهتر است خود یو پی اسها بصورت موازی با هم در مدار قرار گیرند تا بیشترین توان را از آنها دریافت بداریم.

نحوه قرار گرفتن یو پی اس در مدار

نحوه قرار گرفتن یو پی اس در مدار

یو پی اس بطور عادی به هنگام نصب به برق شهر وصل می شود و جریان را از طریق یک مدار بای پس مستقیما به مصرف کننده انتقال میدهد. به محض دریافت نوسانات برق و یا قطع برق ، یک کلید رله اتوماتیک جریان را از مدار شهر قطع و باتری را به مصرف کننده وصل میکند.

[widget id=”office_recent_portfolio-2″]

1 دیدگاه دربارهٔ «مدار یو پی اس و نحوه قرار گرفتن یو پی اس در مدار»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید