تهران، خیابان مفتح شمالی، ضلع شمالی میدان هفت تیر، برج نگین آبی، پلاک5، طبقه 2، واحد 203

نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس .U.P.S یو پی اس

محل نصب یو پی اس :

1- محل نصب می بایست تمیز و عاری ازگرد و غبار باشد . از آنجایی که کانکتورهای الکتریکی بکار رفته در دستگاههای UPS و ادوات الکترو مکانیک نظیر فن و کلیدهای گردان و… نسبت به گرد و غبار حساس هستند می بایست محل نصب عاری از گرد و غبار باشد . همچنین این گرد و غبار پس از قرار گرفتن برروی ادوات قدرت از تبادل حرارتی آنها کاسته ودر نتیجه طول عمر آنها را کاهش خواهد داد.
2- بهتر است UPS را در محل کاملاً افقی قرار دهید . همچنین از استحکام مکانیکی محل نصب UPS و عدم احتمال سقوط آن اطمینان حاصل کنید .
3- دراطراف دستگاه UPS ، سوراخهایی جهت تهویه هوا در نظر گرفته شده است بنایراین می بایست حداقل فاصله ادوات مجاور برای دستگاههای تا 5KVA ، 20cm و برای دستگاههای با توان بین 5KVA تا 15 KVA ، 40cm و برای دستگاههای بزرگتر 80cm در نظر گرفته شود .
4- UPS را در محل های مرطوب یا محلی که احتمال ریختن مایعات برروی آن وجود دارد نصب نکنید .
5-UPS در محلی نصب گردد که دمای آن کمتر از C ْْ40 و باتریها در محلی نصب شود که دمای آن کمتر از C ْْ30 باشد برای دستگاههای دارای باتری داخلی دمای محیط بایستی کمتراز C ْْ30 باشد . در صورت عدم رعایت محدوده دمایی فوق عمر دستگاه و باتری به شدت کاهش می یابد .
6- اگر UPS در محیط دارای رطوبت انتقالی از زمین نصب میشود (همچون مناطق شمالی و یا جنوبی کشور ) محل نصب بایستی دارای ارتفاع حداقل 30cm (دارای پایه) از سطح زمین باشد .
7- از قراردادن هر گونه شیئ بر روی UPS خودداری کنید . قراردادن شیئ خارجی ، تبادل حرارتی بین UPS و محیط را کاهش و طول عمر دستگاه و باتری را کاهش خواهد داد .
8- در هنگام نظافت دستگاه UPS دقت کنید کلیدهای روشن ، خاموش ، تست و دیگر کلید و فیوزهای جلو و پشت دستگاه بصورت تصادفی از حالت نرمال خود خارج نشوند .
9- سیم کشی دستگاههای مصرف کننده توسط افراد مجرب و بصورت جداگانه برای هر UPS انجام شود.
10-از آنجایی که داخل دستگاه UPS ولتاژهای مختلفی که برای انسان خطرناک یا مضر هستند وجود دارد از باز کردن درب دستگاه جداً خودداری کنید و در صورت نیاز به سرویس با فروشنده و یا تعمیرکار مجرب دستگاه تماس بگیرید .
11-دقت کنید به خروجی دستگاه UPS ، پرینتر لیزری ، پرینترهای سوزنی A3 ، کولر گازی ، پول شمار ، مهتابی ، جاروبرقی ، سماور یا کتری برقی و بصورت کلی دستگاههای دارای مصرف بالا وصل نشود .
12- از دست زدن به فیوز و کلیدهای داخل تابلوی UPS خودداری کنید . دقت کنید درب تابلوی UPS همواره بسته و دسترسی به داخل تابلو فقط توسط افراد واجد صلاحیت امکان پذیر باشد .

2 دیدگاه دربارهٔ «نکات مهم در ارتباط با محل نصب یو پی اس .U.P.S یو پی اس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *