قیمت یو پی اس

عوامل موثر بر قیمت ups

قیمت UPS به عوامل مختلفی بستگی دارد. مطمئنا هر چه تکنولوژی ساخت یو پی اس پیشرفته تر باشد قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین هر چه یوپی اس حساس تر باشد کاربرد آن برای دستگاه های پیشرفته و مهم نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین قیمت دستگاه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت خرید یو پی اس برای بسیاری از خریداران جای سوال است. به همین دلیل در ادامه مقاله قصد داریم تا به عوامل موثر بر قیمت این دستگاه بپردازیم.

قیمت یو پی اس

قیمت یو پی اس

عوامل موثر بر قیمت یوپی اس

نوع یوپی اس و برند آن دو عامل مهم در تعیین قیمت هستند. در واقع پارامتر های مهم تعیین قیمت UPS مربوط به کیفیت و البته ساختار آن نیز می باشند. زمان شارژ دهی متفاوت، نوع آمپر ساعت، برند شرکت سازنده، استاندارد های به کار رفته شده در ساخت آن، خدمات پس از فروش و پشتیبانی مرکز از عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت هستند. مسلما هر چقدر کیفیت و استاندارد های ساخت این دستگاه بیشتر باشد به همان اندازه قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت UPS برای مصارف مختلف

همانطور که متوجه شدیم عوامل زیادی در تعیین قیمت UPS موثر هستند. بنابراین در زمان خرید یو پی اس نیاز است تا به موارد مهمی از جمله ابعاد دستگاه، میزان نویز، زمان استارت و مدت زمان پشتیبانی توجه داشت. به عنوان مثال؛ برای مصارف خانگی یا عادی، یو پی اس با ولت آمپر حداکثر 2000 مناسب می باشد. مدت زمان پشتیبانی در این نوع یو پی اس نیز حداکثر 2 ساعت است. این مدل یو پی اس که در زمان پشتیبانی و میزان نویز محدودیت دارد ارزان تر از نوع یو پی اس هایی است که ذخیره نیرو در آنها بیشتر می باشد. بنابراین در خرید UPS و برآورد قیمت نیاز است تا به مشخصات فنی و کیفیت قطعات توجه نمود.

قیمت باتری یو پی اس

باتری منبع تغذیه دستگاه یو پی اس است که دو عامل کیفیت و نوع کلاس آن در تعیین قیمت UPS بسیار موثر هستند. باتری های یو پی اس در دو نوع نیکل کادمیوم و سرب اسید وجود دارند. هر چه ضخامت در دستگاه بیشتر باشد کیفیت آن نیز بالا تر خواهد بود. همچنین عملکرد هر یک از آنها متفاوت بوده و در نتیجه کیفیت و کارایی نیز در دستگاه متغیر می باشند. بنابراین قیمت باتری دستگاه یو پی اس عامل بسیار مهم در تعیین قیمتUPS  محسوب می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *