انتخاب یو پی اس

انتخاب یو پی اس

3.3 (65.71%) 7 vote[s]

انتخاب یو پی اس

,

فروش یو پی اس

,

فروش ups

,

خرید یو پی اس

,

شرکت یو پی اس

,

قیمت یو پی اس

چرا سیستم‌های یو پی اس در نهایت یک انتخاب مقرون به صرفه تلقی می‌شوند؟

سایت‌های مرکز دیتا درصد تعویض سیستم‌های یو پی اس دارای ترانسفورماتور قدیمی می‌توانند به خرید بیشتر از همان سیستم‌ها راغب شوند. بنابراین بررسی هزینه کل خرید نشان می‌دهد که توپولوژی بدون ترانسفورماتور، مزایای صرفه‌جویی بواسطه افزایش کارآیی عملیاتی و فاکتورهای دیگر دارند. در این مقاله Kenny Green مدیر پشتیبانی فنی شرکت Kohler، ماهیت و سطح صرفه‌جویی‌های موجود را توضیح می‌دهد. بیشتر مراکز دیتا به سیستم‌های یوپی اس دارای ترانسفورماتور قدیمی برای تضمین کیفیت و موجودیت برق تکیه دارند. وقتی اپراتورهای آنها باید قابلیت یو پی اس خود را ارتقاء دهند، آنها ممکن است بیشتر از همان نوع خریداری کنند، تکنولوژی در طول سالیان بهتر عمل کرده و مقرون به صرفه بوده است. بنابراین بررسی دقیق ضرورت دارد زیرا سیستم‌های بدون ترانسفورماتور، تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای با مزایای متعدد از جمله هزینه کل پایین می‌باشند. زیرا کارآیی عملیاتی آنها و فاکتورهای دیگر می‌توانند بر قیمت خرید اولیه اضافی اولویت دارد. بیشتر صرفه‌جویی از افزایش صرفه‌جویی برق است همانطوری که یک مثال ساده نشان می‌دهد.

افزایش کارآیی عملیاتی یو پی اس

در این مقاله، یک بار KVA100 توسط دو مدول KVA120 در آرایش افزونه N+1 موازی تأمین می‌شود، می‌تواند نتایج را از بکارگیری بدون ترانسفورماتور با نتایج بدست آمده با استفاده از مدول‌های دارای ترانسفورماتور مقایسه کرد. در هر مورد، هر مدول در بار ٪42 کار می‌کند، در این سطح برای حل بدون ترانسفورماتور در کارآیی 96٪ کار می‌کند در حالی که جفت دارای ترانسفورماتور تنها 91٪ را گزارش می‌دهد. اگر بار KVA100 آنها، فاکتور برق 8/0 دارد، آن KW80 را از UPS می‌گیرد. روش دارای ترانسفورماتور، KW88 را از شاه‌خط اصلی برای سرویس آن می‌گیرد در حالی که UPS بدون ترانسفورماتور KW83 می‌گیرد. عملیات حساب ساده، نحوه جمع افزایش کارآیی KW5 به یک کاهش حائز اهمیت در یک سال را نشان می‌دهد: KWh43800=365*24*KW5.

صرفه‌جویی. با فرض قیمت برق P/kwh0/9، این برابر صرفه‌جویی هزینه انرژی مستقیم 3942 فرانک هر ساله می‌باشد، صرفه‌جویی‌های بیشتر با کاهش اتلاف انرژی با افزایش کارآیی و پیش‌نیازهای تهویه هوا ایجاد می‌شود. در این مثال، آن می‌تواند 1000 فرانک بیشتر را در طول یک سال صرفه‌جویی کند. بر این اساس کل صرفه‌جویی‌ها در طول 5 سال از بدون ترانسفورماتوری به میزان 25000 فرانک می‌باشد. عملیات بدون ترانسفورماتور همچنین در هزینه‌ها با افزایش فاکتور برق اعمالی بر شاه‌خط‌های شرکت برق از 8/0 تا 98/0 را صرفه‌جویی می‌کند. این جریان واکنشی بدست آمده با یو پی اس را می‌کاهد بنابراین سایزبندی برای کابل‌کشی و Upstream Swichgear آن همچنین پیمایش اضافی شرکت برق و احتمالاً هزینه‌های جریمه لازم است.

فاکتورهای دیگر صرفه‌جویی هزینه

همچنین مسر بدون ترانسفورماتور می‌تواند صرفه‌جویی‌هایی را حتی قبل از نصب ارائه دهد. در مثال قبلی، ما بحث درباره بار KVA100 تحت پشتیبانی 2 مدول KVA120 برای ایجاد افزودنگی N+1 پرداختم. این آرایش بدین معناست که در طول عملیات نرمال، KVA140 یا بیش از نیمی از ظرفیت کل UPS هدر می‌رود. با این وجود سیستم قبلی که در آن KVA120 کوچکترین واحد ظرفیت UPS است تنها شیوه افزایش کاربرد UPS، بکارگیری تک مدول KVA120 است و مراکز دیتا بیشتری، این اتلاف قابلیت افزونه را غیر قابل قبول می‌دانند. روش‌ها UPS بدون ترانسفورماتور، مدولار از جمله سری UPSL POWER WAVE 9000DPA می‌تواند بار KVA100 را در یک آرایش N+1 متشکل از سه مدول KVA50 در حالت اینورتر پشتیبانی کند. این “right sizing” (اندازه صحیح) ظرفیت اضافی را از KVA140 تا KVA50 را با صرفه‌جویی‌های مربوطه در فضای کف و هزینه سرمایه‌ای می‌کاهد. ظرفیت می‌تواند بطور تصاعدی بعداً افزوده شود اگر رشد احتمالی در بار مرکز دیتا، آن را ایجاد کند. مرکز دیتا می‌تواند با یک آرایش کوچکتر از طرح قبلی شروع کند و سطح موافق افزونگی را حفظ کند. در مثال POWER WAVE 9000DPA، مدولاریته با دستگاه‌های نصب شده بر روی قفسه‌هایی حاصل می‌شود که به یک فریم و چارچوب ایستاده 19” هماند شکل (1) دارد. این می‌تواند تا 5 مدول KVA50 را بپذیرد و ظرفیت KVA250 یا KVA200 با افزونگی N+1 ایجاد کند. تا 5 تا از این چهارچوب‌ها می‌توانند برای دستیابی به ظرفیت MVA1 با افزونه N+1 موازی قرار گیرند.

POWER WAVE 9000DPA با 5 مدول قفسه‌ای بدون ترانسفورماتور

جدا از سهولت و انعطاف‌پذیری مقیاس‌بندی،  فشرده بودن کاربرد بدون ترانسفورماتور، مدولار را دارا میباشد. این اولاً به خاطر آن است که تکنولوژی کوچکتر از توپولوژی‌های دارای ترانسفورماتور است و ثانیاً به این خاطر که اندازه صحیح بطور قابل توجهی ظرفیت هدررفت و سخت‌افزار را می‌کاهد. کاربردهای مقرون به صرفه بودن با حمل آغاز می‌شود. سیستم KVA 1+180 بکار رفته با دو مدول اضافی حدود kg2300 وزن دارد و حدود m36/2 را اشغال می‌کند. هزینه‌های حمل آن دو برابر یا بشتر از کاربرد مدولار 2+1 به وزن حدود kg379 و اشغال m315/1 خواهد بود. بنابراین هزینه‌های نصب حدود ٪86 بیشتر از سیستم قدیمی خواهد بود که m244/1 در مقایسه با سیستم مدولار m25/0 اشغال می‌کند. در طول کارکرد، صرفه‌جویی‌ها هزینه‌ای نه‌تنها از پیشرفت‌های کارآیی بدون ترانسفورماتور ایجاد می‌شود بلکه همچنین از کاهش اجزای یدکی، هزینه‌های آموزشی و لجستیک بدست می‌آید زیرا تعمیرات و تبادل به آسانی در سطح مدولار کنترل می‌شوند. بطور کل، Capex اضافه باید در عرض یک سال بازیابی شود و اپراتور مرکز دیتا را در استفاده از صرفه‌جویی‌های کارآیی بعلاوه مزایای بیشتر تکنولوژی بدون ترانسفورماتور، آزاد گذارد.

 

4 دیدگاه

    1. یو پی اس های ترانس بیس برای ایزوله کردن نوسانات شدید هستند که این نوسانات ناشی از برق الکتروموتور و ژنراتور هست.. مصرف کننده های بسیار حساس به نوسان بایستی از یو پی اس های ترانس بیس استفاده کنند.

دیدگاه خود را در مورد این مطلب ثبت کنید